Las nüüd pessimist minus kobiseb. :).

Loen ja loen neid ülevaateid ja analüüse ja Vladi kukkumist troonilt jne. Need kõik kõlavad kuidagi läänelikult optimistlikult. Kõik need rahvas vaesub ja põgeneb jne. Noo klge hullemad propagandistid kui nemad juba.

Mina usun seda teistpoolt rohkem kuidagi tundub reaalsem. Vlad ei kuku kuskile, sest kõik kes võiks teda asendada on ta kõrvalt kõrvaldatud ja oblastite juhid tahavad oma kohta säilitada ka edaspidi. See ladvik kelleg praegu koos ollakse on kõik ühe ja sama riigi sünnitatud juhid. Kes vene hinge rohkem tunneb saab aru, et rindel hukkunud sõdur on kangelane vahet pole isegi siis kui oli halbade poolel ja ta laipa vanematele tagasi ei anta, kodumaa poeg. Sanktsioonid on piisk meres( ehk nn finantsiline erioperatsioon venemaa päästmiseks ta enda käest). Ärme unusta, et nad on elanud vaesuses ka nüüd ja elavad ka edaspidi hoopistükkis võib see suurendada patriotismi nagu paljud väidavad jne. Millal enne on ükski suurriik oma rahvast hoolinud. Mõnest biljokast saab miljokas no ja siis. Mõni neist kaua kobiseb, siis Vladil on juba hauaplast neile valmis vaadatud. Ehk nagu kirjutas Hrutsovi lapselaps Putinism sureb ehk koos temaga. Seekord võib see isegi olla erand ja ei suregi. Kui uskuda, et ta on isegi Stalinismi 5 kordselt üle pannud.

Lääs lakub oma mune veel kaua pluss sanktsioonidega jalga tulistamise haav tahab paranemist. Uinuv peig on ärganud hea seegi jne. See on lääne illusioon, et nad vajad neid, ei vaja. Lääne inimesed ei kujuta oma hullemateski unenägudes ette, kuidas vene inimene on pidanu elama jne. Meenutagem aega, kui lääne tooteid hakata venemaalt müügilt kõrvaldama, noh mis sai, venemaa põllumees sai jõukaks nad suudavad ennast ise toita. Ei ole olemas asja mida neil ei oleks. Ettevalmistusi oma idee elluviimiseks on tehtud usinalt ja aastakümneid ja meedia totaalne kontrollimine jne. Pluss kohe kohe keeratakse ju asju juurde mille eest võid vangi minna jne. 90% usub ju mida ta räägib ja need kes ei usu on enamasti juba sealt ka jalga lasknud.

Soomlased võtavad rahuliku joone ja ei liitu Natoga. Ja kuidas see ütlus nüüd oligi juba ammustest aegadest, ehk rootslane sõdib seni kuni sureb viimane soome sõdur.

Ukraina jääb meie täna elavate inimese hinge kangelasena, aga kaotab oma pool maad venemaa kontrolli alla. Pool maad on hea prognoos tõenäoliselt kogu maa. Lääne hüüded “Slava Ukraina” vaibub ajalooprügikast. Venemaa kosub paar aastat (väga optimistlik prognoos tegelt teeb ta seda kohe tõenöoliselt) ja siis võtab ta ette Baltikumi suure tõenäosusega ja kui Valgevene diktaator püsib, siis on kindel laks. Või Lääs vahetab Baltikum vene gaasi vastu, veel lihtsam ju.

Muidugi ma salaja loodan, et taliibid hakkavad lõunapoolt sudima its bayback time. Gruusiast hakkas juba päris kahju peale El-liitumisavaldust.

Prognoosid ei ole ühestki otsast head. Eks tulevik näitab, kuidas N.liidu 100 sünnipäeval siis asju serveeritakse.

Stepirebane on jälle võitnud ja Lääne üle kavaldanud. (Kunagi kuskilt kuulsin tema kohta sellist väljendit igati õige ju, vene karude aeg on läbi). Kuskile sõjakohtuse ei jõua ta kunagi. Nii kurb kui see ka ei ole ei usu mina, et nad kunagi selle praegu olukorra pärast üldse süüd tunneksid nad võtavad tagasi seda mis on nende mõistes nende oma. Mõttejõud on mõlemil poolel oluline ja see palju hukkub ei loe talle.

Ja tra kuidas ma tahaks loota, et mul ei ole õigus.

Vastus küsimusele, kuidas sellised asjad ikka veel toimuda saavad on: inimloomus ei muutu- eelkõige võim ja ahnus on tugevad motivaatorid. Võim on nagu kokaiin, homme aina rohkem.