Irw mhmh lugesite õigest ma hakkan kompostiblogi pidama. Ei no päriselt nagu üleviskas kohe kuidagi. Ühesõnaga eesmärk tõestada kas PÄRISELT on ka võimalik sellist mõnusat sõmerat komposti oma tagaaias toota nagu reklaamides näidatakse. Ringvaates see ka nagu ei õnnestunud. Mul ka pole õnnestunud, kuigi alustest õuekastid on kasutuses juba ammusest ajast. Küll teevad sipelgad pesa, küll viskab E sinna peenrast rohitud umbrohtu koos juurtega. Nagu ma ei saa aru miks ta seda teeb, aga tema on kuidagi oma papamama usku, aga nemad teevad ka ju nii. No hui nad teevad. 🙂

Soetasin kasti 470 l, maksis miski 40 € kanti. No, et siis peaks olema tagatud kuumus ja niiskus, loomad ei pääse ligi ja kinnises kastis ei kuiva nii ära nagu lahtises  jne.

470l

Kokku panna oli päris lihtne ja paigutasin ta siis nii, et päike paistaks peale vähemalt pool päevast. Põhi on ka selline mõnus auguline, kust siis vihmakad saavad sisse ja välja ronida. Aga ma olen raudpolt kindel, et peagi on kasti all mutikäigud. No mis võib veel seffim olla kui istud oma urus ja toit ise hamba alla roomab. Kuigi sinna luksusesse jõudmiseks tuleb neil rinda pista minuga :D.

Nüüd järgmiseks olen ma vaadanud ikka päris palju videosid kuidas keegi teeb onju. Põhimõtte on ikka, et kihiti pruun kiht ja roheline kiht. Kõigepealt panin põhja lehed ja peened oksad mille segasin veel omakorda niidetud muruga.

Siis käisin metsas ja tõin kärutäie üliniisket mulda mille segasin pisku turbaga panin selle  lehe-muru segu peale ja selle peale omakorda korjasin aiast naadilehti ehk tekitasin rohelise kihi. Siia peale hakkab siis minema nüüd kõik koored ja muu hea nodi mis kodus söögitegemisest üle jääb ja mida soovitatakse panna. Kui kiht täis siis läheb jälle peale pruun kiht ehk pruunid lehed ja peened oksad. Siis jälle kraam ja midagi rohelist ehk ka. Vahepeale panen natuke metsaniisket mulda ka noh, et ikka paremini kamposteeruks. E. võib kasti vaid vaadata, aga sinna ei tohi ta panna midagi mida ma ei ole üle vaadanud. 🙂

Ühesõnaga 2022 aastaa kevadel peaks sealt kastist puhast “kulda” saama :D.

Seega, kui meelde tuleb teen ka mõne pildi vahepeal ja annan teada kuidas edeneb.