Meile nii nunnuks saanud Siimu ei ole enam. Raske otsus tuli vastu võtta. Algus oli ju palju lubav. Viimasel tilguti alla minekul oli poiss kenasti juurde võtnud ja olime ka eritoiduga fosfori ja kaaliumi näitajad kenasti alla saanud. Kui peale kahte tilguti päeva ei old tal sugugi parem, peagi märkasin, et ta ei söö üldse. Hakkasin sunniviisiliselt teda toitma. No see ei ole eriti jätkusuutlik. Põhjuseks miks ta ei söönud oli keelele tekkinud nö haavand. Ta ei ole otseselt haav, aga no nagu inimesel on aftid suuõõne limaskestadel nö väga valulik laik. Neeruhaigetel kassidel on suu haavandid tavaliselt ja üldiselt need ei taha kuidagi paraneda. Siim oli ka FIV positiivne. Kui alguses tegi koostööd toitumise osas siis iga päevaga hakkas aina rohkem vastu. Eks see laik tegi haiget, kassi keel on ju tema kõige olulisem organ. Vetki limpsis nii, et pool lõuga oli märg. Kui läksime “magama” panema oli poiss juba kaotanud pea 600g kehakaalust. Põhimõtteliselt luu ja nahk ja tal pidevalt tilkus suust ka hästi mädase lõhnaga vedelikku. Selline tunne jäi nagu ta mädaneks elusast peast. Väga kahju, et nii läks. Vähemalt saime talle pakkuda head kodu lõpu eel. Maetud sai ta kenasti meie eelmise kiisu Matilda kõrvale.

Igaljuhul sa pervo kes sa Siimu tänavale jätsid. Küll see karma ka su ükskord kätte saab.

Ma olin juba jõudnud jälle harjuda teemaga, et tolmuimeja on mu igapäevane parim sõber. Igal hommikul töölaua taha istudes tuli kõigepealt klaviatuur ja arvutiekraan Siimu karvakestest puhtaks imeda. Või õue minnes kontrollida oma pükse, kui karvaseks on need jõutud nühkida. 😀

Vanasõna ütleb: kaks ei jää ilma kolmandata :D, aga hetkel läheb nüüd natuke aega sellisest laksust toibumiseks.

Tahaks inimestele ikka südamele panna palun ärge toitke oma kasse igasugu jämaga. Eriti kõiksugu sitta täis krõbinatega. Lugege pakendilt koostisosi ja mõelge mis teist endist järgi jääks, kui igapäeva seda jäma endale sisse sööksite. Poes on saada täiesti normaalse hinnaga head ja paremat, kassile palju loomuomasemat toitu, kui whiskas. Paljud veterinaaridki juba tõdevad, et see jäma ongi igasugu haigustes süüdi.