Ütleme nii, et Hania ja Nea Chora beach on nüüdsest üks mu lemmikkohti. Eelkõige rand väike kompaktne ja kaelani vees olles näed liivast põhja ja läheb sujuval sügavamaks. Ma käisin tõesti rekordarv kordi sulistamas. E. küll üritab enda näitel tõestada, et soolane vesi kannab ja ujuda on ka võimalik, aga noh mul on tunne, et ma vajun nagu kivi põhja. 😀 Kreeka toit on hea, isegi see lihtne kreeka salat maitseb sealmail hästi, muudest rääkimata, värske kala otse grillilt, vein, oliivõli jne. Rannaäär on tavernasid täis.

Aga mis mulle üldse kreeka juures ei meeldi on meeletu arv kodutuid kasse ja koeri. Sellest tingituna on ka paljud kõnniteed, mis on niigi kitsad, nende sitta täis. Konkreetselt seal kus meie olime neid ka köögi tagaõuedest toideti, või oli näha, et keegi oli oma kalajäänused kenasti karpi pannud ja prügikasti kõrvale asetanud. Viimasel õhtul sõin dordata ja kelner küsis kas sa soovid  taldrikul oleva kalapea kassile anda, pani pea salvaka peale ja tõi minu tooli taga olevale kiisule selle järada. Masendav täiega.

Nüüd asja juurde ka :).Turismibüroost saime küll paberi mis ütles, et Imbrosesse tehakse esmaspäeviti reise ja maksab 23 euri, aga kui läksime reisi broneerima öeldi, et enam sinna organiseeritud reise ei tehta, hooaeg läbi. Aga eestlane on jonnakas, kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab. :D. Ühesõnaga kuna ma pidin päris palju vaeva nägema, et  Imbrost külastada ja arusaada kus mis liigub, siis lühike kokkuvõtte kuidas sinna ja tagasi saab bussidega. Hania bussijaamast otsid ülesse liini nimega Hani – Hora Sfakion. Hetkel siis läksid bussid kell 8:15 ja 11:00. Pileti küsid Imbros ja back Sfakion maksab 14,80 euri . Buss peatub Imbrose külas, kuna sinna läheb tõenäoliselt veel keegi peale sinu ja näeb turisti moodi välja, siis bussijuht hõikab kui Imbrose peatus on. Mina jälgin teekond tavaliselt Maps.me äpist. Aega kulus reaalselt kohalejõudmiseks kuskil tund ja 20 minuti. Nüüd bussilt maha ja juba viidad näitavad Imbrose george suunas, sammud kuskil 1 km, siis tuleb kuru alguspunkt koos piletiputkaga, pilet per nägu 2,50 euri. Kuru ise on kuskil  8 km pikk. Tõesti, kuru  on külastamist väärt, kanna kindlasti kinniseid jalanõusid kuru põhi on väga kivine ja need kivid on lahtised, ühesõnaga jälgi kuhu ja kuidas astud. Noh ei pea ennast just kehvaks matkajaks, aga õnnestus mulgi korra käntsu käia ja napilt jala välja väänamisest pääseda. 1 km peal oli juba üks tädi siruli, olla väike slipperi old. Kuru keskel kuskil 4 km mail on ka WC olemas ja väike istumis kohake. Meil õnnestus näha ka kitsi kes kuskil keset kaljuseina seiklesid ja  diktamose taimi (kreeklaste kuulus taim külmatuse vastu, enamasti tehakse tast teed). Meil oli kaasas 75 aastane  kodanik ja käis ilusti teekonna läbi, seega sobib ka lastega minejale ja vanemale generatsioonile. Meie läbisime kuru suht tempokalt ja ajaks tuli natuke üle 2 h. Nüüd kui jõuad kuru lõppu tervitab sind kohe üks tore külamees või memm ja pakub taksoteenust Imbrose algussesse või Sfakioni, hind 5 euri nägu. Imbrose algusesse neile kes on oma auto sinna jätnud. Meie libistasime mahla ja lasime end viia Sfakioni bussijaama, et jõuda 13:30 bussile. Aga sa võid ka sinna jalutada, kui veel jaksu on kuskil 6 km. Kuidas leida õige buss ? Üldiselt on seal nii, eriti väikestes peatustes, et kui aeg käes hakkab bussijuht karjuma, et sõidan sinna ja tänna ja ka piletimüügi tädi on bussi juures näha. Kui kahtled kas kuulsid õigesti küsi üle. Nad armastavad väga suhelda. Ka õhtupoole tuleb üks buss otse Haniasse graafikujärgne kellaaeg 18:30, aga väljub reaalselt peale seda, kui sadamasse jõuab laev Samaria kuru külastajatega.

Kreetal on palju selliseid lühemaid kurusid, seega järgmine kord võtame ette Diktamose kuru.

Irw me nutame siin bensu hinna üle, seal on 95 1 litra 1,699 eurtsi nii, et hetkel meil on veel hinnaruumi 😀