Teatritükil on esiteks väga tabav pealkiri, noh eks ma ju tunnen ka ennast natuke sedamoodi. Lähed teatud poodi, siis ütlen ju ikka uhkelt “meie”, sekund hiljem tuleb meelde, õige õige pole enam mingit meiet, aga noh riiulisilte sätin ikka endisest harjumusest või lükkan kauba riiulis ritta :). Või kui teatud kirjadega bussi näen läheb ikka südame alt soojaks. See selleks, elu läheb edasi ja küll ma ükskord sellest “väljaheitmisest” ka üle saan.

Keegi just oli kuskil kirjutanud, et looda vähem siis saad alati meeldivalt üllatunud olla.  Kuna Toopmere jr. eelmine lavastus ” Üle piiri”  oli ikka no täielik saast ja läheb kenasti mängukavast maha. Seega olingi meeldivalt üllatunud, vaatamata väga kiitvatele arvustustele mida enne vaatamaminekut lugesin.

Ma ei mäletagi millas juhtusin vaatama mõnda tükki kus kõik lavalised võimalused oleks mängu pandud. Liikuvad platvormid (need siinidel liikuvad alused milledega saab seda korruste effekti teha), lavaauk, pöördlava, laskuv lava, prozektorid, kohanäitaja. Tõesti täiega suure lava tükk, eesmärk oligi vist tekitada selline  tajutava suure ja võimsa maailma mõõde, see õnnestus suurepäraselt. Lavastus puudutab hinge, on vaimukas,  jääb meelde ja peamine paneb mõtlema kogu oma 4 h kompaktsuses, nii lausefraasides kui füüsiliste kehade kujunduslikkuses. Inimeste rände teema on ju väga aktuaalne. Vaadatuna meie inimeste minekutest, hakkama saamistest, sulandumisest, integreerumisest jne.

Peaosalist Beni kehastav K.Viiding oli lihtsalt äge. Milline tekstimaht, milline füüsiline vorm. Ning kes ei armastaks meie valvevenelast Bentslerit onju. 😀

Märkasin, et teatrisaalis oli väga palju noori. Kas see on nüüd  noorte kultustükk või miskit, aga no mõni oli kohe ikka väga transis lausa :). Publik aplodeeris seiste, no ma ei saanud aru miks, oli hea aga mitte nii hea. Või on see, see kambaeffekt üks tõuseb siis riburadapidid teised järgi.  Viimasel ajal olen lugenud ja kuulnud, et jah pole jälle nagu vahet, iga palaganni peale püsti. Eelmise buumi ajal täheldasin seda sama, vahepeal see normaliseerus ja nüüd on tegelt jälle, ürituste buum käimas.

Kelle õnnestub piletid hankida, siis soovitan, väga kihvt oli. 🙂