Laupäeva pidi siis üritus (üks noorsand sai nii 1/5 sajandit vanaks) hoopis maal olema aga E. õde arvas, et seal maal käidud juba küll. Nemad on oma katamaraaniga Tallinna jahisadamas, et tulge parem sinna.  Ega sellisest pakkumisest on raske keelduda ju. Olid ajad, kus mindi poodi leiva järgi ja tuldi koju televiisoriga, siis olid ajad, kui mindi poodi piima järgi ja tuldi koju wolksvageniga, nüüd on ajad, kus poodi vorsti järg minnes soetatakse perele katamaraan.  

Katamaraaniga olen sõitnud küll, reisudel, kui turistadel nö lõbusõite ja vaalavaatlusi tehakse jne. Aga kellegi privaatsesse paati polegi sattunud. Täitsa nagu väike ujuv kodu, kõik mis vaja, on olemas. Panime siis Naissaare poole teele.  Naissaare sadam oli laevukesi täis ja seega tuli meil endid teise laevukese külge haakida. /Ma kujutan ette ,et kõikide Tallinna lähisaarte sadamad on selliste ilmadega pungil täis/.Oma piknikutavaar sai  üle teise mehe laeva kaldale tiritud. Väike grill ja tsill saarel ning tagasi Tallinna poole. Vahepeal jäeti  laevuke ujumishetkeks seisma ja kõik kes soovisid said sulistamas käija. Ma jätsin vahele. Läbinähtamatu vesi, 6m sügav ja avameri. Silme ees kangastus hetki õudusfilmidest. Tegelt ma ei oska liht ujuda ja kardan selliseid suuri veemasse. 🙂

Mõnus on, istud laevukesel, rüüpad teed ja mugid E. ema tehtud kooki ja vaatad, kuidas erkpunane päike poolsaarekese taha vajub. Või kuhu iganes ta peitu puges. Õhtul oli vesi pea peegelsile ka. Sadamasse tagasi jõudes oli tõesti tunne, nagu maabuks kuskil vahemere sadamas. Tüübid liht tsillivad oma jahtidel ja laevukestel, vennastuvad rahvusvahelises seltskonnas jne. Jahisadamas võib ikka igasugu laevukesi näha igast maailma otsast. Üks uhkem kui teine. Mõnel on isegi jalgrattad kaasas. Randud kuskil, siis oma liiklusvahend olemas.

Muidu tore päevake oli, aga õhtaks oli kopp ees küll. Ma isiklikult veel ei mõista seda meresõidu mõnu, mis paneb mõningaid kodanikke sellise asjaga tegelema.

Poole öö aegu  panime veel E-ga maale ka. Sipsti lamamistoolidesse siruli, langevaid tähti vaatama. Paari ikka nägime ka enne sääskede rünnakut.